پدر شوهر ضامن مهریه

پدر شوهر ضامن مهریه ،در برخی مواقع زوج‌ها در زندگی زناشویی به مشکلات بسیاری برمی‎خورند و کار به جدایی و طلاق کشیده می‎شود و زن مهریه خود را درخواست می‌کند؛ البته در موارد متعددی حتی زن قبل از طلاق برای مطالبه و اجرای مهر خود اقدام می‎کند که طبق قانون شوهر مکلف به پرداخت مهریه است. مهریه حقی است که قانون به زن داده است و شوهر وظیفه دارد در هر زمانی که زن درخواست کرد، به پرداخت آن اقدام کند. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا پدر همسر در پرداخت مهریه مسئولیتی دارد؟

گاهی اتفاق می‎افتد هنگام عقد ازدواج و در سند ازدواج و یا حتی در قراردادی مستقل از عقدنامه پدر شوهر پرداخت مهریه را تقبل کرده است و یا ضامن پسرش شده که در صورت عدم پرداخت از جانب فرزندش، خود ملزم به پرداخت مهریه شود، که در این شرایط زن می‌تواند با توجه به آنچه پدر شوهر تعهد کرده است برای مطالبه آن به او مراجعه کند.

در سند ازدواج در قسمت درج میزان مهریه توسط سردفتر ازدواج و با اخذ امضا از ضامن (مثلا پدر شوهر) میتوان ضامن بود پدر شوهر یا …. را قید کرد که پرداخت مهریه توسط شخص ذکر شده ، تضمین میشودو در صورت استنکاف شوهر از دادن مهریه خانم به پدر شوهر و یا شخصی که ضمانت کرده است رجوع می کند .

ضمانت پرداخت مهریه حتی می تواند به صورت تضامنی هم باشد که در اینصورت خانم بدون مراجعه به مرد (شوهر خود) میتواند مهر خود را از فرد ضامن مطالبه کند

مطالعه بیشتر اعسار از پرداخت مهریه توسط وکیل

وکلای حقوقی ایران وکلا بهترین گروه حقوقی واقع در شهرری ارائه دهنده خدمات حقوقی و مشاوره دعاوی ملکی ،خانواده و آماده عقد قرارداد با شهرک های صنعتی و کارخانه ها می باشد.

بهترین وکیل شهرری شماره تماس     02155904178      

0 0 vote
امتیاز به مطلب
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments