مطالبه مهریه ایرانیان خارج ازکشور

مطالبه مهریه ایرانیان خارج ازکشور

مطالبه مهریه ایرانیان خارج ازکشور

حتی اگر زوجین در خارج از ایران زندگی کنند، مهریه بر گردن آقا است و باید به خانم پرداختش کند مگر در صورتی که خانم به صورت رسمی در دفاتر ثبت اسناد رسمی و یا سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران مهریه را بر همسرش بخشیده باشد.

در صورتی که آقا از پرداخت مهریه سر باز بزند خانم می تواند از طریق وکیلش و درخواست از مراجع قضایی از اموال و دارایی های همسرش که در ایران هستند درخواست توقیف بکند و به اندازه مهریه اش از اموال همسرش توقیف کند.

همچنین مطالبه مهریه ایرانیان خارج ازکشور با توجه به اینکه مهریه یک بدهی مالی محسوب می شود، آقا ممنوع الخروج خواهد شد و تا زمانی که مهریه را تعیین و تکلیف نکرده باشد و رضایت همسرش را جلب نکرده باشد بعد از ورود به کشور حق خروج از کشور را نخواهد داشت

روال کار وصول مهریه برای ایرانیان خارج از کشور هم تا حد زیادی مشابه روال وصول مهریه برای ایرانیان داخل کشور است. در این صورت هم خانم و یا وکیل پایه یک دادگستری که از طرف خانم برای وصول مهریه وکالت دارد، روال پیگیری مهریه را باید طی کنند.

اکثر خانم های مقیم در خارج از کشور امکان حضور مستمر در ایران و پیگیری پرونده وصول مهریه را ندارند و نیازمند یک وکیل متخصص مهریه در ایران هستند. اما الزاما هر وکیلی نمی تواند به موفقیت پرونده شان کمک کند و حتما باید وکیل متخصص مهریه داشته باشند.

شما در حال مطالعه مطالبه مهریه ایرانیان خارج ازکشور بودید.

مطالعه بیشتر طلاق ایرانیان خارج از کشور چگونه می توانند طلاق بگیرند؟

وکلای حقوقی ایران وکلا بهترین گروه حقوقی واقع در شهرری ارائه دهنده خدمات حقوقی و مشاوره دعاوی ملکی ،خانواده و آماده عقد قرارداد با شهرک های صنعتی و کارخانه ها می باشد.

بهترین وکیل شهرری شماره تماس     02155904178      

0 0 vote
امتیاز به مطلب
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments