طلاق ایرانیان خارج از کشور چگونه می توانند طلاق بگیرند؟

طلاق ایرانیان خارج از کشور

افراد مقیم خارج از کشور چگونه می توانند طلاق بگیرند؟ برای ثبت طلاق افراد مقیم خارج از کشور قوانین براساس قانون مدنی ایران است. زن و مردی که قصد طلاق دارند باید به کسنولگری مراجعه کنند و درخواست طلاق خود را به وکیل طلاق در ایران پست کنند تا وی مراحل قانونی را طی کند.

طلاق ایرانیان خارج از کشور

طلاق توافقی به نسبت طلاق یکطرفه زمان و انرژی کمتری نیاز دارد. چون در این نوع طلاق زن و مرد با هم توافق دارند روال کار کوتاه تر از سایر اقسام طلاق است. مراحل طلاق توافقی به این صورت است که زوجین باید در جلسات غربالگری و مشاوره بهزیستی شرکت کنند و سپس منتظر جواب دادگاه برای رسیدگی به پرونده طلاق توافقی باشند و سپس بعد از دریافت حکم طلاق برای اجرای صیغه طلاق به دفترخانه مراجعه کنند. این روال در صورتیست که زوجین وکیل طلاق توافقی نداشته باشند و خود در ایران پیگیر امور باشند.

اما راه های بهتری هم برای انجام این کار است که اصلا نیازی به حضور زوجین نه تنها در دادگاه بلکه در داخل ایران هم نیست. آقا و خانم می توانند به یک وکیل متخصص طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور وکالت در طلاق بدهند و وکیل آنها به جای هر دو نفر پیگیر امور طلاق باشد. البته قبل از انتخاب وکیل، تحقیقات کافی را انجام دهید. چرا که با توجه به جزئیات بسیار پرونده های طلاق توافقی و سختی کار برای پیگیری از طرف ایرانیان خارج از کشور شما نیاز به وکیل متخصص طلاق توافقی دارید و نه الزاما هر وکیلی!

مطالعه بیشتر آشنایی با طلاق غیابی

وکیل طلاق در ایران به دادگاه مراجعه کرده و پس از گرفتن رای طلاق توافقی در دادگاه و ثبت آن دردفترخانه مدارک را که شامل شناسنامه طرفین و طلاقنامه است برای آن ها ارسال می‌کند.

درصورت راضی نبودن مرد چه در ایران باشد و چه مقیم، زن باید درخواست را به وکیل ایران ارسال کند که در صورت منطبق بودن با شروط دوازده گانه ضمن عقد در دادگاه ایران رای طلاق داده می‌شود.

-در صورت نارضایتی زن به طلاق خواه ایران باشد خواه مقیم: مرد می‌تواند دادخواست طلاق را برای وکیل ایران ارسال کند که با توجه به اینکه حق طلاق در اسلام با مرد است، با درخواست او موافقت می‌شود..

وکلای حقوقی ایران وکلا بهترین گروه حقوقی واقع در شهرری ارائه دهنده خدمات حقوقی و مشاوره دعاوی ملکی ،خانواده و آماده عقد قرارداد با شهرک های صنعتی و کارخانه ها می باشد.

بهترین وکیل شهرری شماره تماس     02155904178      

0 0 vote
امتیاز به مطلب
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments