شرایط و روند طلاق با داشتن حق طلاق

شرایط و روند طلق با داشتن حق طلاق

شرایط و روند طلاق با داشتن حق طلاق ، باید حتما زن با حق طلاق خود با یک وکیل قرارداد ببندد و البته از طرف همسرش به وکیل وکالت بدهد.

 

میتواند برای خودش وکیل بگیرد اما گرفتن وکیل دادگستری برای گرفتن طلاق مسئله ای است که قانون آن را الزامی دانسته است.و با حضور وکیل بجای شوهر نیازی به حضور شوهر نیست.

تفاوت طلاق توافقی و داشتن حق طلاق

درخواست طلاق از طرف زن با داشتن حق طلاق به عبارتی میتوان گفت همان طلاق توافقی است که تنها تفاوت این دو طلاق در این است که شوهر در طلاق توافقی بجای حضور خود یا وکیل مستقیم،در اینجا وکیل “مع الواسطه” دارد. بنابراین داشتن حق طلاق زن به این معنی است که زوجه از شوهرش وکالت طلاق دارد و برای برگزیدن وکیل با توجه به مطالبی که در عقدنامه درج شده،مراجعه میکند.

 

مسئله ای که قابل توجه باید قرار بگیرد این است که شرط و شروط های دوازده گانه درج در عقدنامه بر این معنی نیست که زن وکالت کامل یا وکالت مطلق در طلاق را دارد بلکه زن با مراجعه کردن به دادگاه به مدت طولانی باید یکی از شروط دوازده گانه را اثبات کند و پس از اثبات میتواند طلاق بگیرد و وکیل شوهر شود و اما وکالت مطلق و کامل به وکالتی گفته میشود که موضوع وکالت به صورت شرط در سند ازدواج ثبت شده باشد یا از طریق دفتر اسناد زوج وکالت را به زوجه بدهد که بتواند هرگاه که میخواهد به دادگاه مراجعه کند و با گرفتن وکیل برای زوج خود را مطلقه کند.

مطالعه بیشتر — > انتقال حق طلاق

 

 

وکلای حقوقی ایران وکلا بهترین گروه حقوقی واقع در شهرری ارائه دهنده خدمات حقوقی و مشاوره دعاوی ملکی ،خانواده و آماده عقد قرارداد با شهرک های صنعتی و کارخانه ها می باشد.

بهترین وکیل شهرری شماره تماس     02155904178      

5 1 vote
امتیاز به مطلب
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments