شرایط انتقال حق طلاق

شرایط انتقال حق طلاق

شرایط انتقال حق طلاق ، اولین مورد این است که به عنوان یک شرط در طول ازدواج در سند ازدواج نوشته شود (مثال شرط وکالت نامه برای طلاق در طول ازدواج)

 

دوم ، زن و شوهر (مرد) به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه می کنند و وکالت نامه طلاق را به همسر وی یا دیگری می دهند. اگر زوجین در خارج از کشور باشند ، او می تواند به سفارت یا کنسولگری ایران برود و به هر کسی که مایل به اعطای آن است حق طلاق دهد. اما معمول است که مرد در طلاق به همسرش وکالت می دهد. اما همانطور که گفته شد ، زوجین می توانند این قدرت طلاق را به هر کسی که بخواهند با فرض پدر ، دوست یا همسر خود واگذار کنند.

روش واگذاری حق طلاق

در زمان عقد و با اعلام رئیس دفتر ازدواج ، وکالت نامه زوجه در طلاق در سند ازدواج به عنوان شرط ضمن عقد درج می شود. از آنجا که ازدواج از نظر شرعی ضروری است ، شکستن شرط طلاق بدون رضایت زن برای شوهر امکان پذیر نیست.

شوهر باید به دفاتر اسناد رسمی یا سفارت ایران در خارج از کشور مراجعه کند و در طلاق به زن وکالت نامه بدهد که قابل انفصال یا غیر قابل فسخ است. حضور و امضای موکل (شوهر) برای اخذ وکالت نامه در دفاتر اسناد رسمی یا کنسولگری های ایران در خارج از کشور کافی است و حضور وکیل (همسر) الزامی نیست.

وکالت حق طلاق باید به صورت رسمی ثبت شده باشد . یعنی در محضر خانه یا هنگام عقد در سند عقد ثبت شده باشد.

مواردی که باید هنگام واگذاری حق طلاق دقت شود

با توجه به اینکه طبق قانون و شرع ، حق طلاق با مرد است و طلاق توسط زن با وجود مخالفت شوهر دشوار و وقت گیر است ، داشتن حق طلاق یک مزیت بزرگ برای زن است. اما باید توجه داشت که وکالت نامه طلاق یا شرط وکالت در ضمن عقد کامل است. بهتر است قبل از هر اقدامی در این زمینه با یک وکیل طلاق باتجربه مشورت کنید. متأسفانه به دلیل عدم اطلاع دفاتر ثبت ازدواج درباره روند طلاق در دادگاه ها ، بیشتر شرایط انتقال حق طلاق ناقص است و زن فقط از این که حق طلاق دارد خوشحال است. در حالی که در بیشتر موارد ، این نقص باعث به وجود آمدن مشکلات زیاد وی می شود. مواردی از جمله نداشتن “وکالت نامه برای رد درخواست تجدیدنظر” باعث طولانی شدن روند طلاق خواهد شد یا اگر عبارت “وکالت در قبول” با مبلغ دقیق آن در وکالت نامه درج نشده باشد ، قاضی می تواند طلاق را رد کند و یا ممکن است زن سرانجام مجبور شود از حقوق کامل مالی خود دست بکشد.

مشاهده بهترین مطالب در مورد طلاق و خانواده در مشاوره وکیل طلاق

 

وکلای حقوقی ایران وکلا بهترین گروه حقوقی واقع در شهرری ارائه دهنده خدمات حقوقی و مشاوره دعاوی ملکی ،خانواده و آماده عقد قرارداد با شهرک های صنعتی و کارخانه ها می باشد.

بهترین وکیل شهرری شماره تماس     02155904178      

0 0 vote
امتیاز به مطلب
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments