جلوگیری از طلاق عاطفی در پیشگیری از طلاق قانونی

جلوگیری از طلاق عاطفی

جلوگیری از طلاق عاطفی در پیشگیری از طلاق قانونی ،طلاق عبارت است از برهم زدن مرد پیمان زناشویی را و بر خلاف نکاح که از استحباب برخوردار است، طلاق از کراهت و مبغوضیت برخوردار می باشد. طلاق عاطفی یا طلاق خاموش، خطرناکترین نوع طلاق است و علایم آن عبارت است از:

عدم توجه به خواسته های همسر، مخدوش شدن نقش های خانواده، سرکوب شدن نیازها و … زن و شوهر به طور فیزیکی از هم جدا نمی شوند و در کنار هم زندگی می کنند. یکی از انواع طلاق است که در جایی ثبت نمی شود و در مقابل طلاق رسمی و قانونی است. اسلام سخت باطلاق مخالف است و می خواهد تا حد امکان طلاق رخ ندهد. آیات و روایات بسیاری مبنی بر مذمت طلاق وارد شده است.

یکی از مهارت هائی که  به جاودانگی و مانایی زندگی کمک میکند، حمایت عاطفی از همسر است، که در رفتارهایی بمانند نمایش توجه، عشق ظاهری و باطنی ظهور و نمود می‌یابد.

مشاوران روانشناسی، گوش دادن فعاّل و همدلی را از ابزارهای مهم در این نوع حمایت می‌دانند. در کنار این دو مهارت، متخصصان پیشنهاد می‌کنند برای نمایش حمایت عاطفی نه فقط از کلام بلکه از رفتار هم استفاده کنید؛ دست همسرتان را بگیرید و زمانی که او از موضوعی ناراحت است، در کنار او بمانید…

النهایه اینکه؛

زن و شوهری که نمی‌توانند به راحتی کینه همسر خود را از دل بیرون کنند این کارها را تمرین کنند:

اندیشیدن به نقاط مثبت همسر

شکرگزاری خدا بخاطر پیش نیامدن شرایط سخت‌تر و ناگوارتر

شکرگزاری خدا به جهت نعمتهای پنهان خداوند

ایجاد ارتباط کلامی محبت‌آمیز

تصور حالات خوش و لذتهای گذشته زندگی

تعریف و تمجید از همسر در نزد دیگران

* بدانید مبارزه با کینه‌ورزی، شما را بشدّت محبوب میکند.

وکلای حقوقی ایران وکلا بهترین گروه حقوقی واقع در شهرری ارائه دهنده خدمات حقوقی و مشاوره دعاوی ملکی ،خانواده و آماده عقد قرارداد با شهرک های صنعتی و کارخانه ها می باشد.

بهترین وکیل شهرری شماره تماس     02155904178      

0 0 vote
امتیاز به مطلب
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments