جرم ازدواج سفید

جرم ازدواج سفید

جرم ازدواج سفید ، ازدواج سفيد را بايد پدید‌ه‌ای غیرشرعی و غیرقانونی دانست که افزایش آن در سال‌های اخیر دامن گیر جامعه ایرانی شده که به نوعی فرار از ازدواج رسمی شرعی و شانه خالی کردن از بار مسئولیت تشکیل خانواده نیز محسوب می‌شود.

در این پدیده مجرمانه، زن و مرد بدون وجود علاقه زوجیت و بدون جاری شدن صیغه عقد دائم یا موقت و همچنین بدون ثبت رسمی ازدواج، شروع به زندگی مشترک و زناشویی كرده که کاملا غیرشرعی و غیرقانونی است.

بررسی ازدواج سفید از نظر قانونی

  1. در ازدواج سفید زن نمیتواند ادعای نفقه ،ارث، و یا استفاده از خدمات بیمه شوهرش را داشته باشد. و در صورتی که مورد سو استفاده مالی قرار گیرد به سختی میتواند به دادگاه شکایت کند.
  2. ممکن است دوطرف به زنا یا رابطه نامشروع محکوم شوند. از آنجایی که اثبات زنا تقریبا غیر ممکن است ،قضات بیشتر بر اساس جرم رابطه نامشروع حکم میدهند که مجازات آن حداکثر ۹۹ ضربه شلاق می باشد.
  3. فرزندان حاصل از ازدواج سفید بر اساس قوانین ایران مشروع به شمار نمی آیند، و از حقوق قانونی همچون داشتن شناسنامه برخوردار نیستند.

وکلای حقوقی ایران وکلا بهترین گروه حقوقی واقع در شهرری ارائه دهنده خدمات حقوقی و مشاوره دعاوی ملکی ،خانواده و آماده عقد قرارداد با شهرک های صنعتی و کارخانه ها می باشد.

بهترین وکیل شهرری شماره تماس     02155904178      

5 1 vote
امتیاز به مطلب
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments