توقیف خودرو در قبال مهریه

توقیف خودرو در قبال مهریه

توقیف خودرو در قبال مهریه ،با توجه به قانون اجرای محکومیت های مالی مورخ سال 1394 و این موضوع که خودرو طبق ماده 24 این قانون شامل مستثنیات دین نمی باشد می توان خودرو شخص را توقیف نمود و این موضوع دارای شرایط خاص نمی باشد .

اما سوال دیگر این است که آیا خودرویی که به صورت لیزینگی خریداری شده را نیز می توان توقف نمود ؟

خرید لیزینگی بدین معنی است که خریدار خودرو را به صورت اقساطی خریداری می کند و سند خودرو تا زمان پرداخت کامل اقساط در رهن فروشنده ( که معمولا شرکتهای خودروسازی یا نمایندگی های فروش آنها هستند) باقی می ماند.

از آنجا که خودرو به طور کلی قابل توقیف است، باید دید آیا خودرویی که در رهن است مجددا می تواند بابت مهریه توقیف شده و در رهن قرار بگیرد؟ در قوانین ذکر شده است که یک مال معین می تواند در چند رهن قرار بگیرد مشروط به اینکه مجموع این رهن ها از ارزش کل مال بیشتر نباشد. در نتیجه خودروی لیزینگی که در رهن خودروساز قرار دارد به میزان اقساطی که به خودروساز پرداخت شده قابل توقیف برای مهریه می باشد و زوجه می تواند مهریه خود را از این مبلغ دریافت کند.

برای مثال زوج خودرویی را به ارزش 200 میلیون به صورت لیزینگی خریداری کرده و مبلغ 100 میلیون از اقساط آن را نیز پرداخت کرده است. حال زوجه می تواند خودرو را به میزان 100 میلیون پرداخت شده توقیف کند و 100 میلیون باقی مانده همچنان در رهن خودروساز یا فروشنده باقی می ماند.

چگونه کار خود را به بهترین وکیل توقیف خودروی لیزینگی برای مهریه بسپاریم؟

 

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص در توقیف خودروی لیزینگی برای مهریه دارند. برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، ایران وکلا شرایط زیر را قرار داده است از جمله:

  • رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
  • پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
  • هزینه مشاوره اولیه از 50الی 150 هزار تومان

 

وکلای حقوقی ایران وکلا بهترین گروه حقوقی واقع در شهرری ارائه دهنده خدمات حقوقی و مشاوره دعاوی ملکی ،خانواده و آماده عقد قرارداد با شهرک های صنعتی و کارخانه ها می باشد.

بهترین وکیل شهرری شماره تماس     02155904178      

0 0 vote
امتیاز به مطلب
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments