اجرای حکم کیفری شلاق

اجرای حکم کیفری شلاق

اجرای حکم کیفری شلاق ، مجازات شلاق بسته به نوع مجازات فرد به تعداد مختلف و دو نوع حدی و تعزیری تقسیم می ­شود. همچنین اگر فردی به مجازات در ملاء عام محکوم شده باشد این امر باید صورت بپذیرد.

اجرای حکم کیفری شلاق توسط کمربندی از جنس چرم با طول یک متر و قطر 5/1 سانتی­متر انجام می­ شود و اجرای آن دارای قوانین خاصی است که به برخی از آنها اشاره می ­کنیم:

روش اجرای حکم کیفری شلاق

  • ضربات شلاق نباید به سر و صورت یا قسمت­ های جلویی بدن برخورد کند.
  • در مورد زنان اجرای آن باید توسط مامور زن و بدون حضور مردان انجام گیرد.
  • بسته به نوع آب و هوا مجازات شلاق انعطاف­ پذیر است به عنوان مثال نباید در مناطق گرمسیر در اوج گرما و در مناطق سردسیر در اوج سرما انجام بگیرد.
  • اگر فرد بیهوش شود برای ادامه اجرای حکم نیاز است که هوشیار شود.
  • اگر فردی مشکل پزشکی داشت تا زمان بهبودی وی باید صبر کرد.
  • اگر فردی متحمل بازداشت شده باشد به ازای هر روز 3 شلاق از مجازات وی کاسته می ­شود .

این نکته را هم باید خاطر نشان کرد که در زمان اجرای حکم کیفری حد در صورتی که شلاق زننده آسیبی به سر و صورت یا نقاط جلویی بدن فرد بزند مسئولیتی در قبال آن ندارد، اما در مورد شلاق تعزیری اگر آسیبی وارد شود مامور شلاق زننده مسئول و در مواردی باید خسارت آن آسیب را بپردازد.

بهترین وکیل در حوزه کیفری وکیلی است که دارای دانش، تخصص و تجربه باشد و به قوانین و مقررات مباحث کیفری تسلط داشته باشد. همچنین از یک وکیل خوب کیفری انتظار می­ رود که به صورت تخصصی فقط بر این حوزه تمرکز داشته باشد تا بتواند پرونده ­های کیفری موکلین خویش را هر چه سریع­ تر به نتیجه برساند. و اما شاید مهمترین اصل در امر وکالت این است که یک وکیل بدون قول­ های واهی به موکلین صادقانه و با تمام تلاش انجام وظیفه کند.

مطالعه بیشتر ابطال حکم اجراییه توسط وکیل

وکلای حقوقی ایران وکلا بهترین گروه حقوقی واقع در شهرری ارائه دهنده خدمات حقوقی و مشاوره دعاوی ملکی ،خانواده و آماده عقد قرارداد با شهرک های صنعتی و کارخانه ها می باشد.

بهترین وکیل شهرری شماره تماس     02155904178      

4 2 votes
امتیاز به مطلب
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments