آیا امکان اثبات خیانت با پیامک ، چت و ایمیل وجود دارد ؟

آیا امکان اثبات خیانت با پیامک ، چت و یا ایمیل وجود دارد ؟

امکان اثبات خیانت با پیامک ، چت و ایمیل را می توان به دلایلی مانند یک سند عادی ، به شباهت اندازه گیری کرد. اما ، از آنجا که امکان مداخله در این اسناد از طریق هک و… وجود دارد ، اطمینان از صحت و سقم آن و همچنین انتساب آن در مقایسه با سایر اسناد مکتوب کاهش می یابد. ماده 1257 قانون مدنی تصدیق می کند که هرکس مدعی حقی است باید آن را ثابت کند و اگر شاکی در جایگاه دفاع ادعای چیزی کند که نیاز به دلیل دارد ، اثبات آن به عهده وی است.

 

اگر داده های رایانه ای ( پیامک ، چت و ایمیل ) توسط طرف دعوی یا شخص ثالثی که از دادخواست آگاهی ندارد ، ایجاد ، پردازش ، ذخیره یا انتقال داده شده و سیستم رایانه ای یا مخابراتی مربوطه به گونه ای کار می کند که از صحت ، یکپارچگی و غیر قابل انکار بودن اطمینان حاصل کند” آسیب دیده نیستند ، می توان آنها را ذکر کرد.

بنابراین ، برای حفظ دقت و صحت ، اعتبار و انکارناپذیری مدارک الکترونیکی جمع آوری شده ، حفظ و مراقبت از آنها مطابق مقررات مربوط ضروری است. بنابراین باید گفت که برای اثبات ادعا و مراجعه به آنها می توانید از طریق ایمیل ، پیام کوتاه و چت با شرایط ذکر شده در بالا استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی برای کسب اطلاعات بیشتر آشنایی با طلاق غیابی و قوانین آن

روش های ارتباطی مانند ایمیل ، چت ، پیام کوتاه فقط می تواند امارات را برای ایجاد علم برای قاضی ذکر کند ، که علاوه بر شرایط دیگر ، قاضی موضوع را می داند. همانطور که گفته شد ، صرف وجود چنین رابطه ای فقط یک ارتباط اینترنتی مجرمانه نیست و تنها در صورت تعقیب کیفری در صورت جرایم عمومی (ذکر شده در قانون مجازات) قابل پیگرد قانونی است.

وکلای حقوقی ایران وکلا بهترین گروه حقوقی واقع در شهرری ارائه دهنده خدمات حقوقی و مشاوره دعاوی ملکی ،خانواده و آماده عقد قرارداد با شهرک های صنعتی و کارخانه ها می باشد.

بهترین وکیل شهرری شماره تماس     02155904178      

0 0 vote
امتیاز به مطلب
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments